Esita oma küsimus

Teie küsimusele vastatakse esimesel võimalusel!

"Minu jaoks on õendus järjepidev protsess, mille olulisemateks elementideks on empaatia, hoolivus ja oma tegevuse väärtustamine"

Külli Davel

"Minule on õenduses olulised professionaalsus ning pidev enesetäiendus, kuid sama palju ka soe ning inimlik suhtumine"

Teele Vaga

"Mulle tähendab õendus armastust elu, ümbritsevate inimeste ja oma töö vastu"

Gerli Liivet

Ambulatoorset vastuvõttu tegevad õed

Ambulatoorset vastuvõttu teevad õed kas arstiga või iseseisvalt. Arstiga vastuvõtul assisteerib õde arsti ja abistab dokumentatsiooni täitmise juures. Sageli on arstiga ambulatoorsel vastuvõtul meditsiinilist eriharidust mitteomavad kabineti assistendid.

Iseseisvat ambulatoorset vastuvõttu tegev õde peab olema vähemalt üldõe hariduse ja vastava erialase spetsialiseerumisega. Vastuvõtu ruumidele on küll riiklikult kehtestatud nõuded, kuid nõuded õe pädevusele määratletakse igas tervishoiuasutuses, lähtuvalt vastava tervishoiuasutuses paika pandud reeglitele ja normidele.

Iseseisvaid õe vastuvõtte tehakse paljudel erialadel, näiteks õe vastuvõtt diabeeti põdevale patsiendile, õe vastuvõtt sklerosis multiplexi põdevale patsiendile, haavaravi kabinet jne. Kuidas vastuvõtt toimub, mida seal tehakse ja mis vahendeid seal kasutatakse, sõltub suuresti haiglas kehtivast korrast ja ka vastava eriala arstist- mis eesmärgiga patsient õele suunatakse ja mida näeb arst kõige vajalikumana teha ning millele enim tähelepanu pöörata (nt õe vastuvõtul parkinsoni põdevatele patsientidele, on võimalik teha palju erinevaid teste, kuid mõningaid neid tehakse vaid korra paari aasta jooksul).

Õe vastuvõtud toimuvad kõikides haiglates üle Eesti. Siin mõned lingid õdede vastuvõttudest, kus on pikemalt kirjeldatud, mida antud vastuvõtu raames tehakse.

http://www.keskhaigla.ee/index.php?page=286

http://www.itk.ee/teenused